Carolin Arnold

Ciara Tantsukooli juhataja & koreograaf, artist

carolin@tantsukoolciara.ee

CAROLIN ARNOLD

Juhendatavad grupid:

  • IV astme eliitrühm; showgrupp

Carolin on Ciara Tantsukooli looja ja treener. Carolini iseloomustab positiivne ellusuhtumine, kirg oma tegemiste vastu, sihikindlus ja tahtejõud. Koordineerides filiaale ning ka Ciara agentuuri tegevust, on ta ka ise tantsuridades aktiivne. 

Carolin alustas varakult oma esimeste tantsutundidega Kuressaares. Sealt edasi juba põhjalikumalt hip-hop, jazz, kaasaegne tants, ladina-tantsud, show. Hetkel on põhilisteks stiilideks girlie hip-hop, showtants, karaktertants ning kõikse lemmikumad - lüüriline jazz ja contemporary.

Carolin on oma oskuseid omandanud mitmete Eesti ja ka rahvusvaheliste koreograafide käe all. Ette on näidata mitmeid erinevaid saavutusi koreograafina, tantsijana, lisaks soolotantsijana Kuldne Karikas 2015 showtants soolo täiskasvanute kategoorias I koht, 2016a.ja 2017a. III koht.

Kõige olulisemaks peab ta aga järjepidevat iseseisvat tööd väljaspool treeninguid, sest just iseseisev harjutamine ja pühendumine on tegurid, mis teevad tantsuharrastajast tantsija. Treeningutel segatakse tantsija loovus ette antud koreograafia või tehnikaga. 

Carolin on koostööd teinud mitmete Eesti produtsentidega, filmijate fotograafidega ja artistidega, viimasteks Artjom Savitski, Kanal2, The Sculptures, Triin Niitoja & John4, Rasmus Rändvee, Kristjan Kasearu, Cool D. Samuti on ta esinenenud paljudel Eesti üritustel. 2017a. ka Tallinki kruiisilaeval.
2010. aastast alates on Carolin töötanud juhendaja-koreograafina.
2013. aastal asutas ta tantsukooli Ciara.
2016. alates on avatud ka Ciara Tallinna ja Kuressaare filiaalid.

Ta on läbi viinud mitmeid motivatsiooni- ja juhtimisalaseid koolitusi, ka Euroopa Noortenädala raames külastustesarjas "Inspireeri mind!" (euroopa.noored.ee/uudised/euroopanoortenadal/noor-tantsukooli-juht-tanab-neid-kes-temasse-ei-uskunud/), koolitanud Tartu Noorte Reformiklubi noori ning jaganud mitmel pool "oma lugu". Lisaks on Carolin 2015a. Tartumaa Aasta Noore nomiment.

"Mind panevad liigutama inimesed mu ümber, kes kas usuvad, et miski on võimatu & tahavad ise selles võimatus kaasa lüüa. Usaldus ja initsiatiiv hoiavad leeki ning võimalus ümbritsev särama lüüa annab hoo. Luua ja olla osa tantsuperest, kuhu alati tahan tulla."


Christel Langell - Ciara Tantsukool

TREENER & juhendaja

CHRISTEL LANGELL

Juhendatavad grupid:

  • I aste (4-6a)
  • II aste vanem rühm E (10-12a)
  • IV astme E rühm

Christel on tegelenud võimlemisega 3-aastasest saati, kokku 13 aastat. Võitnud sel alal mitmeid tiitleid, sealhulgas ka Eesti Meisti tiitli. Viimased neli aastat teinud intensiivselt show ja karaktertantsu ning samuti tegelenud ka balleti, võistlustantsu, jazzi, rahvatantsu, estraaditantsu, peotantsuga jne.

Christel on oma oskused omandanud mitmete Eesti koreograafide käe all. Rühmaga on võidetud mitmeid vabariiklike võistlusi, sh tuldud 3 korda Gymafestil laureaadiks ning üks kord juuniori/seeniori üldvõitjateks. Koolitantsu kohapealt on ette näidata 2013. ja 2014. aasta eripreemia ning 2014. aasta finaalipääs. Kuldne Karikas on olnud üks edukaimaid võistlusi ning koju on toodud 2013. aastal 3. koht showtantsu kategoorias ja 3. koht karaktertantsu kategoorias, 2014. aastal 3. koht karaktertantsu kategoorias ja 5-6. koht väga tugevas showtantsu kategoorias ning 2015. aastal 5.koht täiskasvanute karaktertantsu kategoorias.

2012. aastast alates on Christel töötanud treeneri ja juhendajana. Samuti on noortreener omandanud ka EEVL treeneri litsentsi. Lisaks treeneritööle õpib ta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tervisekaitse spetsialisti erialal ning tegeleb ise ka tantsimisega.

Christel on äärmiselt aktiivne ja väga kohusetundlik treener ning armastab oma tööd väga. Treenitavatesse lastesse ja noortesse suhtub võrdselt ning tuleb trenni alati hea tujuga. Tantsijate juures hindab töökust, pühendumist. Samuti peab väga oluliseks iseseisvat tööd väljaspool treeningut.

Lisaks tantsijate väljakoolitamisele tegeleb noortreener ka võimlejatega, treenides parimaid ilu-ja rühmvõimlejaid Eestis.

"We should consider every day lost on which we have not danced at least once." ― Friedrich Nietzsche


received_1465416683549455-1.jpeg

Koreograaf, tantsuõpetaja & artist

MATTHIEU QUINCY

Juhendatavad grupid:

  • IV astme Contemporary dance
  • Tantsutehnika (dance technique)

Matthieu Quincy was born in France and trained in Toulouse where he learned Ballet, Contemporary as well as Neo-classical, Russian folk character, Jazz and modern. He made his debut in London in 2013 as soloist with The New English Ballet Theater, which he still collaborate with to this day, working with choreographer from the Royal Ballet and the English National ballet and around the world such as Matthew Hart, Valentino Zuchetti, Jenna Lee, Daniella Cardim Fonteyene to name a few.

He then joined Vanemuine Theater, currently as soloist. Through his eclectic training he learned how to be a versatile dancer and teacher. He taught and choreographed from different schools in the UK, France and Estonia.

He his delighted to now be joining Ciara Tantsukool for new adventures. 


Kadri Talmeister - Ciara Tantsukool

Juhiabi

kadritalmeister@gmail.com

KADRI TALMEISTER

"Olen Kadri Talmeister, tantsija. Mind iseloomustab rõõmsameelsus ja sihikindel töövõime ning motiveeritus. Mulle meeldib inimestega suhelda ja tutvuda uute inimestega.

Ciarasse tulin 7-aastat tagasi ja sellest ajast olen järjepidavalt tegelenud tantsimisega. Peale tantsimise, tahaksin ka enda poolt Ciara jaoks midagi ära teha. Annan endast parima, et viia oma plaanid ellu ja teha midagi suurt ära. Olen valmis katsetama ka uusi ja huvitavaid asju. Mõned plaanid on mul juba mõtetes, millega sooviksin alustada sügisest. Kuid selle kõige kõrvalt ei jäta ma tantsimist. Tantsimine leiab aset minu igapäeva elus.

Kui küsida minult, miks just Ciara, siis tuleb mul esimesena mõttesse mitmekülgsus. Mulle ei meeldi rutiin ja mulle meeldib kogeda uusi ja huvitavaid asju ja olen avastanud, et Ciara Tantsukoolis on see võimalik."


Merit Leiman

Juhendaja

MERIT LEIMAN

Juhendatav grupp:

  • II aste K - 9-11-aastased (lavatantsud)

"Tants on olnud minuga terve elu. Juba päris pisikesena eristusin teistest lastest, kes kontserditel lava ees tantsisid. Hoogsa keksimise ja jooksmise asemel võis minu liikumistest välja lugeda konkreetsemaid tantsusamme, muusika tunnetamist ja hingestatust. 

Tantsu õppimist alustasin 4 aastaselt lasteaia peotantsuringis K. Kruuse juhendamisel. Kooli minnes läksin kooli peotantsuringi, kus tantsisin umbes 3 aastat. Selle kõrvalt alustasin ka 2011. aastal tantsimist Ciaras. Nüüdseks olen siin tantsinud juba 8 aastat ja 2017. aastast olen olnud ka abitreener. Hetkel tantsin IV E girlie grupis, kuid eelnevalt olen tantsinud ka teistes gruppides teiste juhendajate käe all. Põhilisteks stiilideks, mida nende aastate jooksul tantsinud olen on showtants, jazz ja contemporary ning girlie hip-hop.

Lisaks on mul ka Ülenurmes tantsustuudio, mida koos hea sõbra ja tantsukaaslasega juhime. Lõime tantsustuudio siis, kui olime alles 11 aastased. Praeguseks on sellest saanud igati toimiv ja kokkuhoidev stuudio. Juhendan seal kahte gruppi – 4.-6.aasaste laste tantsuringi ja 10-12. aastaste noorte gruppi. Ise tantsin aga 13.-15. aastaste rühmas. Viimasega oleme saanud 2018. aasta veebruaris Koolitantsu eripreemia.

Ette on mul veel näidata ka häid tulemusi soolotantsijana. Tähtsamateks neist pean 2015. aasta pääsu Koolitantsu Kompaniisse, kus mul oli au tantsida kompanii esimese lennu lavastuses „Esimene lend“; 2018. aastal 4. koht Spotlight Challengel Lyrical Jazz soolos noored II ja täiskasvanute arvestuses ning 2. koht Show soolos samuti noored II arvestuses; Kuldsel Karikal show soolos 2013. aastal 3. ja 2014. aastal 1.koht. 

Tantsija puhul hindan eelkõige kohusetundlikust, valmisolekut uute ideedega kaasa minemiseks ning armastust selle vastu mida sa teed, sest tants ei ole lihtsalt peegli ees õpitud sammud muusika saatel, vaid midagi palju enamat, see on keel mida räägib su keha, su hing."


DSC07905.jpg

Eelõppe osakonna juhataja; laste jooga treener ja väikelaste juhendaja

ingearnold2@gmail.com

INGE ARNOLD

Inge on lõpetanud 1991. aastal Tartu Õpetajate Seminari. Ta on end pidevalt täiendanud Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Töökogemust pedagoogilisel alal on 26 aastat, lisaks töötanud lasteaia muusika-, rütmikaõpetajana. Pikaajaline kogemus on Ingel ka kehalise kasvatuse õpetajana, niisamuti ka eripedagoogina. Hetkel töötab ta klassiõpetajana Tartu Erakoolis.

Inge on läbinud Shivanda jooga intensiivkursuse Tartu Joogakeskuses. Lisaks on Inge end täiendanud TLÜ mitmetel kursustel: liikumistrenni või treeningu rikastamine laste jooga meetodeid kasutades, ka väikelaste treeningud “väikelaste võimlemine” nime al. Ka mänguliste suvelaagrite koolitused, kuidas kasutada mänge, et et muuta trenne huvitavamaks, variatiivsemaks ja samas õpetlikuks.
Ciara Tantsukoolis korraldab Inge laste suvelaagreid ja tantsulisi sünnipäevi.

Inge on motiveeritud, loominguline ja julge erinevaid väljakutseid vastu võtma. Ta on hooliv, empaatiline ja intuitiivne. Saavutab mängleva kergusega lastega kontakti, seda tänu oma rikkalikule kogemustepagasile.

Lisaks aktiivsele aastaringsele tegevusele Ciaras on Inge tegev ka Ciara Suvekoolis ning oluline põhjus, miks lapsed just Ciara Suvekooli valivad :) 

--
LIITU laste jooga tundidega siit: www.tantsukoolciara.ee/liitu