CIARA TANTSUKOOL
on mitmekülgset tantsuharidust pakkuv erahuvikool Tartus

Tantsukool on loodud 2013. aastal, ent tegutsemisjuured ulatuvad aastasse 2011. Erahuvikoolina on Ciara tunnustatud aastast 2018.

Avatud registreerimine 2019/20 hooajaks!

beebikool, tantsutreeningud mudilastele, lastele, noortele & täiskasvanutele, laste jooga & Tantsukursused linna südames

Soola 1a, II korrus


Professionaalne

Tantsija kogeb erinevates stiilides tantsutehnikat, koreograafiaid, õpib parimate treenerite käe all ning läbib erinrvaid koolitusi. Olulisel kohal on tehnika & improvisatsioon.

Loov

Me soovime, et tantsija oleks isikupärane, enesekindel ise looma, improviseerima ning kasutama õpitud oskusi laval. Korraldame tantsulavastusi, loome muusikavideosid ning kasvatame artistlikkust.

personaalne

Iga liige on oluline. Pühendume personaalselt, lähtudes isiklikest huvidest ja arenguetappidest. Eratreeningud, arenguvestlused ja võimalus alati arvestatavalt sõna sekka öelda.

Ciaras saab õppida väga paljusid erinevaid stiile, Ciaras avarduvad enda erinevad tahud ja tänu sellele olen avastanud ka enda puhul rohkesti uusi asju, mida ma poleks isegi arvanud, et mina teha võiks!
— Kadri Talmeister

Sobiv tantsugrupp vastavalt vanusele, tasemele

Tunnid beebidele, väikelastele, lastele, noortele ja täiskasvanutele!

Astmed on jaotatud omakorda tasemeteks, A (algajad), K (kesktase) & E (edasijõudnud).
Iga grupp õpib mitmesuguseid stiile, et kasvatada mitmekülgseid tantsijaid.

Beebikool:

 • Beebide võimlemine 2-12 kuud: teisipäeviti kell 11:00

 • Beebiootel emmede võimlemine: kolmapäeviti kell 16:00

Eelõpe:

 • Väikelaste tantsuline võimlemine: 1,5-3-aastased lapsed

 • Laste jooga: 3-5-aastased lapsed

 • Lastetants: 4-6-aastased lapsed

Põhiõpe:

 • I aste - 1.-3. klass

 • II aste - 4.-6. klass

 • III aste - 7.-9. klass

 • IV aste - 10.-12. klass

Professionaalsetele tantsijatele:

 • Ciara Showgrupp: 18+ artistlikud tantsijad ( show, jazz, estraad, girlie) -
  PROFESSIONAALNE ESINEMISGRUPP

 • Showtrupi järelkasv / hobigrupp 14+

Kasvatame mitmekülgseid tantsijad.
Iga õpilane puutub kokku järgnevate tantsustiilidega:

 
DSC09683.jpg

Kaasaegne tants | CONTEMPORARY

Kaasaegne tants ehk contemporary dance on alguse saanud 1980. aastatel, kui lüüriline tants ja ballett alustasid segunemist kõikide teiste tantsustiilidega, alustades jazz'ist ja lõpetades tänavatantsuga. Kaasaegsest tantsust leiab palju klassikalise tantsu elemente, kontakti põrandaga ja improvisatsiooni. Koreograafia aga sõltub juba koreograafi vaatepunktist.

 
9J8A8343.jpg

Showtants | SHOW DANCE 

Showtants on meelelahutuslike elementidega tantsustiil, mis on kombineeritud erinevatest tantsustiilidest. Olulisel kohal on efektsus, lavaline show ning koreograafiline terviklikkus. Koreograafia võib jutustada lugu või olla vaid show-eesmärgil. Säravad joonised, tehnika, sünkroon ning liikumiste dünaamilisus, kostüüm ning emotsioon on välja toodud ja tähtsal kohal. 

 
DSC09387.jpg

Karaktertants | CHARACTER DANCE

Karaktertants on teatritantsu liik. Karakterlikkus, emotsioon, puhas stiilitunnetus ja särav kostüüm on stiili märksõnadeks. Karaktertantsudesse on segatud estraaditantsud, mitmesuguste rahvaste rahvatantsusugemed ja tehnilised elemendid. Tundi iseloomustavad muusikali-teemalised koreograafiad, jazz-elementid, avatus, mängulisus ning energilisus. Koreograafia jutustab lugu ning pakub vaatamisnaudingut.

 

Girlie hip-hop

Girlie hip-hop on segu naiselikust liikumisest ja urban liikumistest. Girlie koreograafiates on tähtsal kohal emotsioon, tehnika, power ja sünkroonsus. Tunnis on palju showtantsu elemente, samuti jõulisi hip-hop'i liikumisi. Palju pööratakse tähelepanu just tantsija iseloomule, et tuua välja isikupärased omadused läbi naiseliku poole. 

 

Lastetants | CHILDREN DANCE

Lastetants loob mudilasele tantsubaasi, arendab painduvust, rütmitunnetust, arusaama tantsumaailma toimimisest. Lõbusas mängulises võtmes loome distsipliini. Tunnis tegeleme tantsulise võimlemisega, loov-, jazz- ja showtantsuga. Võtame üheks prioriteediks täiustada kehamälu. Võimleme, mängime ja arendame koordinatsiooni. Teeme tutvust erinevate tantsustiilidega, et avada lapsele tantsukunsti maailm selle parimates külgedes. Treeningu ja koreograafiate omandamise käigus õpib noor tantsija lõbusal ja mängulisel moel oma keha tunnetama. Lapsel säilib rõõm treeningutest ja tantsukunstist. Loome ka tantse, millega käia esinemas ning võistlemas.

 

Loovtants | Creative dance

Loovtants on vabadus. Loovtantsu eesmärk on õppida läbi tantsuelementide tundma oma keha liikumisvõimalusi ja neid loovalt kasutada. Ei ole õiget ega vale liikumisviisi, on looming ja idee. Loovtantsu tundides kasutatakse improvisatsiooni, mängulisust. Muusika aitab tunnis meeleolu luua, aga see ei tohi muutuda rütmiliseks diktaadiks. Liikumise taustana sobib kasutada ka rütmipulki, rütmipille, kehapilli, teksti (luuletused, ise kirjutatud jutt) jne. Loovtants mõtestab lahti tantsija ideid ning sidudes neid liikumisega, valmib kaunis isikupärane teos. Loovtants on vajalik lastele loovuse arendamiseks ning vanematele, noortele loovuse säilitamiseks.

 

Lisatunnid intensiivsemaks õppeks: tehnika, improvisatsioon või lavaline liikumine.

KUI EI TEA, KUMBA VALIDA, RÄÄGI OMA TREENERIGA, TEMA ANNAB SULLE HEAD NÕU. Võid võtta ka mõlemad.

Tehnika

Tund keskendub tantsija tantsutehnika arendamisele. Tegeleme personaalselt iga õppijaga kasutades vastavalt sobivad õppemeetode. Tunnis tegeleme diagonaalharjutustega, pöörete, jalgade tööga, kehahoiaku lihvimisega ja tantsija painduvuse parandamisega. 
Tund arendab tantsija füüsilisi võimeid koreograafiate täpseks sooritamiseks.

IMPROVISATSIOON

Tantsubaas saab olla täielik, kui tead, kuidas ka koreograafiata luua imeline etteaste. Tunni märksõnadeks on loomingulisus, vabadus, emotsioon ja tantsutehnika. Iga improtund on erinev.

Õpime improviseerima, ise looma ning tugevdame ka seeläbi tantsutehnikat.

Lavaline liikumine

Kuidas olla kohal, nii et vaataja jälgib sind pikisilmi ka siis kui sa midagi ei tee? Ning ahmib õhku, kui teed? Kuidas hallata ennast, partnereid, ruumi ja vaatajaid? Kuidas teha piisavalt, mitte liiga vähe ega liiga palju? Kuidas valida keel, kasutamata sõnu? Kuidas mängida ja panna vaataja sellest rõõmu tundma?
Kuidas?...
Tegeleme tunnis otsinguga, kuidas .... nendele küsimustele ei ole alati ühest vastust, on ainult piirideta katsetused ja mäng.

 
 

Meil on tantsublogi. Uudiste, teadete ja ideedekajaga.